kinsey, veda, sex

Kinsey, porozprávajme sa o sexe!

Alfred Kinsey bol významnou osobou sexuálne revolúcie, pretože sa nebál vysvetliť, ako rozmanitý sexuálny život je. Film „Kinsey, poďme sa rozprávať o sexe“ sa zaoberá jeho životom a ako sa presmeroval z biológie na sexuológiu. Dôvodom zmeny jeho výskumu bola fascinácia rozmanitosťou sexuálnych praktík, ale hlavne nevedomosť a tabu vládnuce v spoločnosti.

kinsezy, sex, veda

V 30. rokoch začal prednášať o ľudskej anatómií, pohlavných orgánoch a sexuálnom správaní. Prvý krát poznamenal, že sex sa koná aj mimo manželstva a jeho cieľom je uspokojenie, nielen plodenie potomkov.

Cítil potrebu tému poriadne preskúmať, preto v roku 1947 založil Ústav pre výskum pohlavia a reprodukcie. Dnes sa volá Kinsey institute a spolupracuje na projekte OMGYES, kde nájdeš všetko o ženskom orgazme.

kinsey, veda, sex

Kinsey urobil intímne rozhovory s tisíckami žien a mužov, kde bádal po sexuálnych životoch a príbehoch jednotlivcov. Výsledkom boli publikácie v 1948 „Sexuálne správanie muža“ (“Sexual Beahvior in the Human Male”), v roku 1953 “Sexuálne správanie ženy” (Sexual Behavior in the Human Female).

kinsey, veda, sex

Pikoškou výskumov bol nález neustále fluktuujúcej sexuálnej orientácie. Kinsey nechával účastníkov výskumu bodovať priťahovanie k určitému pohlaviu v špecifickom čase ich života. Výsledok bol takýto.kinsey, sex, veda

Keď chceš mať sexy nedeľný večer, pozri si Kinsey, poďme sa rozprávať o sexe!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.