rok bez sexu, PRIRODZENô

Rok bez sexu

Jedného večera sa nás kamarátka z Číny, pri debate o vzťahoch, spýtala, že čo to vlastne orgazmus je. Či sme to už zažili? Aký je prvý sex? Čo je to masturbácia a či je holenie bežné pre európanky. Fascinovala ma jej nevinnosť, predsa sa to na vysokej škole, len tak často nevidí. Vrhla som sa do vysvetľovania a mali sme zábavu na celý večer.

S neustálym obťažovaním okolia s výstavami a novinkami o sexualite som sa postupne prepracovala k PRIRODZENô. Spravila som plán, nakreslila logo a ponorila sa do úplne neznámych vôd.

Nové výzvy

Bolo to dobré rozhodnutie, pretože som sa veľa naučila. Žiadať o pomoc, tvoriť text a obsah, spolupracovať a hlavne sa neustále vzdelávať v téme, ktorú žeriem. Bola som nervózna pred prvou publikáciou, pred diskusiou, pred verejnou mienkou a pred všetkým novým, čo som si zmyslela a musela urobiť.

Sú to maličké výzvy, ktoré ma učia veľa. Sú to znalosti, ktoré vyžadujú roky tréningu. Sú to ľudia, ktorí mi pomáhajú sa vylepšovať, lebo sa im páči, čo robím. Ďakujem! Neviem si predstaviť krajšiu formu podpory. Úprimnú radu.

Rok bez sexu

Ani mi nedošlo, že prešiel už rok a ja som sa k tomu sexu vôbec nedostala! Zato som prebrala dve témy, ktoré budujú piliere pre všetky naše budúce vzťahy. Rodinu a priateľstvo. Učia nás základy lásky, komunikácie, rešpektu a správania. To čo sme doma videli považujeme za normálne a podvedome hľadáme partnera s rovnakým pozadím. Kamaráti nám pomohli vybudovať vlastné ja, názory a hodnoty mimo domov a určujú náš bežný okruh ľudí. Odkiaľ si potencionálneho partnera budeme vyberať.

Ako to bude ďalej?

Bude viac romantiky, sexuality a drámy. Sexualita bude skloňovaná vo všetkých odvetviach, čo ťa napadnú. Politika, ekonómia, kultúra, sociológia… Pozrieme sa na život jedinca a čo mu na Slovensku formuje prvé predstavy o sexe a romantických vzťahoch. Popíšeme si biologický vývoj človeka, sexuálnu a reproduktívnu anatómiu, pubertu, vzťah k telu a súkromie. Zanalyzujeme sexuálny životný cyklus, sexuálne správanie a hlavne, ako to robiť zdravo.

Konečne to bude len o sexe. Teš sa!

Zouza

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.